Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Czym jest depilacja brazylijska?

bikini-865117_640

Każda z nas chce czuć się pięknie i kobieco, dlatego dużą wagę przywiązujemy do naszego wyglądu. Codziennie rano układamy włosy, robimy makijaż, starannie wybieramy ubrania. Lato to trudny czas dla kobiet, ponieważ właśnie wtedy najbardziej musimy zwrócić uwagę na gładką skórę. Z odrastającymi włoskami walczymy więc co drugi wieczór pod prysznicem. Są na to jednak sposoby, które pozwolą nam zaoszczędzić trochę czasu i cieszyć się gładką skórą na dłużej.

Depilacja brazylijska – czym jest?

Pierwszy zabieg brazilian waxing przeprowadzony został w 1987 roku w Nowym Jorku przez siedem sióstr pochodzących z Brazylii. Polega on usunięciu wszystkich włosków okolic intymnych zarówno z przodu, jak i z tyłu. Depilacji brazylijskiej dokonuje się za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Ta druga opcja jest zdecydowanie droższa, jednak o wiele mniej bolesna. W przeciwieństwie do wosku, pasta cukrowa przykleja się jedynie do włosków, przez co nie podrażnia skóry. A pamiętać należy, że skóra okolic intymnych jest szczególnie wrażliwa i delikatna.

Bo fantazja jest od tego… 

Choć depilacja brazylijska w założeniu polega na usunięciu wszystkich włosków, to często kobiety decydują się na pozostawienie cienkiego paseczka nad łechtaczką. Jest to tak zwane bikini hollywoodzkie. Bikini kalifornijskie natomiast pozwala na pozostawienie trójkąta z włosków. Grubszy pasek to french bikini. Niektóre salony kosmetyczne oferują również pozostawienie kępki włosków w różnych innych kształtach. Do najpopularniejszych należą serduszko, korona, strzałka czy diament.

Depilacja okolic intymnych i wstyd

Skóra okolic intymnych jest bardzo wrażliwa, a podrażnienia wyglądają nieestetycznie i długo się goją. Dlatego nie warto ryzykować. Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom w salonie kosmetycznym. To naturalne, że na samą myśl o tym odczuwamy skrępowanie – kosmetyczka zobaczy przecież najbardziej intymne części naszego ciała. Nie ma się jednak czego obawiać. Pracownice salonów kosmetycznych wykonują mnóstwo takich zabiegów każdego dnia. Można więc pomyśleć o tym, jak o wizycie w gabinecie ginekologicznym. Warto walczyć z tym wstydem, bo efekty są naprawdę zachwycające!

9 976 komentarzy