Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Uszyj swoją garderobę!

Szycie odzieży we własnym zakresie jest nie tylko tańsze (w porównaniu z ubraniami od popularnych projektantów), ale także daje dużą satysfakcję. Dodatkowo łatwiej nam zrobić wszelkie potrzebne poprawki i dodatkowe modyfikacje. Jednak żeby stworzyć własną kreację, warto wiedzieć jakich tkanin używać, aby strój w 100% spełnił nasze oczekiwania.

Materiały na spódnicę

Ta część garderoby może być wykonana z wielu materiałów – począwszy od bardzo lekkich do średnio grubych, takich jak cienkie wełny, miękkie bawełny, krepy, poliester czy sztuczny jedwab. Doskonale sprawdzą się one w codziennych stylizacjach. Natomiast wersja wieczorowa powinna być uszyta z atłasu, jedwabiu, aksamitu lub błyszczącej krepy.

Modne kamizelki

Są zawsze na topie, zarówno w luźnym stylu codziennym ,jak i bardziej formalnym. Kamizelki można traktować jako element spełniający funkcję uzupełniającą lub ocieplającą. Odpowiednimi do ich wykonania materiałami będzie len, ciasno tkane bawełny, średniej grubości wełny, a także bardziej ozdobne brokaty, aksamity lub jedwabie.

Sukienki

Niezwykle kobieca część garderoby, idealna do noszenia na co dzień, jak i na wieczór. Tkaniny jakich należy użyć muszą być przede wszystkim wiotkie, delikatne i dobrze układające się, m.in. jedwab, dżersej, wełniane krepy, aksamit czy bawełna. Ta ostatnia jest niezwykle komfortowa w noszeniu, ponieważ ma dobre właściwości absorbujące i reagujące na temperaturę oraz na zmiany wilgotności. Idealna na zbliżające się ciepłe dni. Dla nastolatek doskonała będzie tkanina drukowana, w kwiatowe wzory.

Topy i bluzki

Top jest bardzo prosty i łatwy do wykonania. Idealną stylizację stworzysz łącząc go z żakietem i spodniami lub spódnicą o linii trapezu. W zestawieniu z krótszymi spodniami uzyskasz młodzieńczy, świeży i swobodny strój. Biała bawełniana pika zapewni uczucie chłodu w upalne dni.

Bielizna dzienna i nocna

Do uszycia tej części garderoby doskonale nada się satyna. Materiał ten jest bardzo błyszczący i wygląda niezwykle luksusowo.

Stroje ślubne

Jeśli posiadamy zdolności artystyczne i manualne, możemy pokusić się o uszycie sukni ślubnej. Do tego celu odpowiednia będzie organza – przezroczysty materiał tkany z jedwabiu, nylonu lub poliestru. Jest sztywny, stabilny i dostępny w wielu kolorach.

8 603 komentarze