Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Dobierz lakier do stroju i okoliczności

nail-657597_640Na pewno większości z nas zdarzyło się chodzić z odpryśniętym lakierem do paznokci. Głównie dlatego, że lakier okazywał się mało trwały, a my nie miałyśmy czasu, aby dokonać potrzebnych poprawek. Zwykłe lakiery odpryskują i rysują się po kilku dniach od nałożenia lub nawet kilku godzinach. Często nie mają szans w starciu z codziennymi obowiązkami. Dlatego też od wielu lat przemysł kosmetyczny próbował stworzyć produkty do paznokci, które zapobiegałyby tego typu problemom. W ten sposób powstał manicure hybrydowy.

Lakier hybrydowy, stosowany do manicure’u, łączy w sobie wysokiej jakości lakier do paznokci ze światłoutwardzalnym żelem. Lakier jest utwardzany lampą UV, dzięki czemu w chwilę po zabiegu jest już suchy. Odpowiednio dobrane barwniki zapewniają paznokciom właściwy kolor i blask nawet do trzech tygodni po nałożeniu.
Dlatego decydując się na manicure hybrydowy musimy się zastanowić, czy dobrany kolor będzie współgrał ze strojami, które w tym czasie będziemy nosić. Warto również sprawdzić czy w najbliższym czasie nie zapowiada nam się jakaś uroczystość, na której np. pomarańczowe paznokcie będą źle widziane.

Musimy wiedzieć jaki kolor wybrać, pod jaki strój i do jakiej okoliczności.
Transparentne czy pastelowe kolory pasują z reguły każdemu i do każdego stylu, czy też typu urody. Świetnie współgrają z klasyczną elegancją, a także sportowym stylem.
Cieliste lakiery są dość bezpieczne, pasują zarówno do minimalistycznego makijażu, jak i do bardziej odważnego.
Czerwony lakier do paznokci kojarzy się z seksapilem i kobiecością, ale również z wyzywającym wyglądem. Intensywna czerwień może wyglądać dziwnie w zestawieniu ze sportowym strojem. Do tego lakieru powinnyśmy ograniczyć dodatki do stroju oraz makijaż. Czerwony lakier na pewno pasuje do czerwonej pomadki i małej czarnej.
Czarny lakier świetnie wygląda u młodych osób, które ubierają się na czarno, w rockowym stylu. Natomiast śliwka, bordo, czy purpura pasują do mocno podkreślonych brwi i smoky eye. Idealnie komponują się z nimi ubrania w odcieniach szarości i brązu.

Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na konkretny kolor, to będziemy go nosić na naszych paznokciach minimum dwa tygodnie. Jeśli jednak stwierdzimy, że chcemy go zmienić przed upływem tego czasu, to na zdjęcie lakieru również musimy udać się do salonu kosmetycznego (np. Easy Waxing w Warszawie), gdyż nie da się go usunąć za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci.

7 361 komentarzy