Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Wosk na włos! – gładka skóra na dłużej

beach-1632286_640

Jeżeli znudziła Ci się już walka z odrastającymi włoskami jednorazową maszynką, a zwykły depilator sprawa zbyt duży ból, warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest depilacja woskiem – efektywna, mniej bolesna i wyjątkowo skuteczna. Jak wygląda zabieg depilacji woskiem? Czy można wykonać go w warunkach domowych?

Dwa rodzaje wosku i… pasta cukrowa

Na rynku kosmetycznym występują dwa rodzaje wosku – miękki o temperaturze topnienia do 40 stopni i twardy – powyżej 40 stopni. Jednak nie jest to jedyna różnica, bowiem różnią się one również sposobem nakładania i zrywania ze skóry.

Wosk miękki jest woskiem najbardziej znanym, który nakłada się na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i zrywa w przeciwnym kierunku, zdecydowanym ruchem, za pomocą pasków materiału. Wosk twardy natomiast nie wymaga użycia pasków flizelinowych, bowiem po zastygnięciu jest na tyle sztywny, ze zerwać można go bezpośrednio. Ponadto wosk twardy przykleja się jedynie do włosków, dlatego nie powoduje tak dużych podrażnień, jak miękki i pozostawia jedynie czerwone kropeczki w miejscu, gdzie wcześniej był włos. Warto pamiętać, że w miejscach, gdzie włoski są twarde, grube i sztywne, lepiej postawić na wosk miękki, ponieważ w tym przypadku sprawdzi się on lepiej.

Istnieje jeszcze jedna alternatywa – pasta cukrowa. Składa się ona wyłącznie z naturalnych składników, dlatego jest świetna dla wszystkich alergików i kobiet z bardzo wrażliwą skórą. Pasta cukrowa także oblepia jedynie włoski, jednak nie pozostawia podrażnień i jest nieco zdrowsza dla skóry.

Najlepiej w salonie 

Zabieg depilacji zarówno woskiem, jak i pastą cukrową można wykonać w domu, jednak nie jest to zadanie łatwe. Dlatego właśnie poleca się wizytę w dobrym salonie kosmetycznym, gdzie o Twoją skórę zatroszczą się profesjonaliści. Ponadto nieumiejętne wykonywanie zabiegu może doprowadzić do nieszczęścia – wrastające włoski mogą powodować zapalenie mieszków włosowych, a co za tym idzie – ropne krosty i ogromny ból. Każdy specyfik należy bowiem zrywać zdecydowanym ruchem, dokładnie pod kątem 40 stopni, co dla niewprawionej ręki jest niemal niemożliwe. Dlatego właśnie warto zainwestować w siebie, poprawić sobie samopoczucie i cieszyć się gładką skórą nawet do 6 tygodni!