Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Sposoby na efektywny relaks po pracy

hotel-1749602_640

W pracy marzymy o powrocie do domu, a później gdy już do niego wrócimy i tak nie mamy chwili na efektywny relaks. Jak lepiej odpoczywać?

Odpoczynek z pasją

Zazwyczaj po powrocie do domu od razu rzucamy się w wir obowiązków. Zajęte gotowaniem, sprzątaniem i prasowaniem zapominamy o sobie i dopiero w łóżku mamy okazję się zrelaksować. Jednak to żadna przyjemność odpoczywać tylko podczas snu. Jak przeorganizować dzień tak, aby oprócz porządków znaleźć czas na chwilę wytchnienia? Tutaj z pomocą przychodzi nam organizacja. Dzięki niej, możesz zrobić więcej i jeszcze znaleźć kilka minut na złapanie oddechu. Teraz zadaj sobie pytanie i odpowiedz na nie szczerze sama przed sobą. Ile razy było tak, że po powrocie do domu i tak zwanym odbębnieniu wszystkich obowiązków, opadłaś na fotel lub kanapę i zamiast naprawdę odpoczywać przy dobrej książce czy przy świecach w wannie, przeglądałaś wszystkie social media i traciłaś cenne minuty na czynności, które Cię nie relaksują, a raczej wręcz przeciwnie? Odkąd świat opanowały portale społecznościowe, smartphon’e z internetem jest nieodzowną częścią każdego dnia. Oczywiście nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że dobrze zorganizujemy każdy dzień i nie będziemy rezygnować z pasji na poczet nowych wydarzeń na instagramie. Teraz pokażemy Ci jak łatwo przeorganizować dobę, by jak najwięcej zabrać tylko dla siebie.

Twoja chwila

Zacznij od momentu, w którym kładziesz się spać i myślisz o przykrych obowiązkach jakich nie zdążyłaś dokończyć. Naczynia po kolacji, pranie w pralce czekające na wywieszenie i rzeczy nie odłożone na miejsce. Teraz zastanów się kiedy to nadrobisz. Zapewne po powrocie z pracy, bo rano ledwo zdążysz wypić kawę i zrobić makijaż. Pomyśl jak możesz to zmienić. Nie martw się, nie każę Ci teraz ubrać szlafroka i wracać do sprzątania. Wystarczy, że rano wstaniesz 20 minut wcześniej niż zwykle i przed wyjściem do pracy odłożysz rzeczy na miejsce, wywiesisz pranie, a naczynia zalejesz wodą z płynem. Teraz masz już czas żeby zrobić make up, przejrzeć szafę i poszukać sukienki do pracy, a po powrocie do domu te 20 minut wykorzystaj na kawę z przyjaciółką, relaksującą kąpiel czy zakupy. Outfit do kawiarni? Sprawdź sukienki princeski i ciesz się chwilą!