Manicure japoński i jego zalety

japanese-teenager-861950_640Do zabiegów kosmetycznych, które posiadają również aspekt terapeutyczny, z pewnością zalicza się manicure japoński. Owa metoda pielęgnacyjna w Kraju Kwitnącej Wiśni znana jest od około czterech stuleci, gdzie stosowały ją już japońskie arystokratki.

Przed zabiegiem paznokcie zostają starannie przycięte i zmatowione za pomocą dwustronnego pilniczka. Usuwa się również skórki, aby mieć dostęp do całej powierzchni paznokcia. Następnie na paznokcie nakłada się pastę przeznaczoną do tego rodzaju zabiegów. W skład pasty wchodzi m. in. krzemionka z morza japońskiego i pszczeli pyłek. Zawiera ona również substancje odżywcze, niezbędne dla dobrej kondycji paznokci, takie jak keratyna, prowitamina B5, a także witamina A i E. Kolejnym etapem jest wcieranie pasty za pomocą narzędzia w postaci specjalnej polerki wykonanej ze skóry jelenia. Dzięki energicznym ruchom składniki odżywcze pasty wnikają w płytkę paznokciową, która po aplikacji pasty zostaje pokryta pudrem.

Puder służy do ostatecznego polerowania, pozwala składnikom pasty lepiej oddziaływać na płytkę paznokciową i tworzy warstewkę ochronną dla dobroczynnych substancji. Oprócz odżywienia struktury paznokcia, efekt wizualny jest oszałamiający. Manicure japoński szczególnie poleca się osobom posiadającym paznokcie z tendencją do kruszenia się, łamania i rozdwajania. Z powodzeniem ową metodę mogą stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Połysk po jednorazowym zabiegu utrzymuje się przez około 2 tygodnie. Manicure japoński wymaga gruntownej wiedzy oraz wprawy, dlatego warto zainwestować w wizytę w renomowanym salonie pielęgnacyjnym.

Po przeprowadzonym zabiegu manicure Wrocław nie zaleca się lakierowania paznokci przez kilka kolejnych dni, ze względu na obniżoną przyczepność ich powierzchni. Manicure japoński nie powinien być stosowany od razu po usunięciu powłoki żelowej bądź akrylowej. Nie przeprowadzać go także, jeżeli paznokcie są w bardzo złym stanie lub też, gdy płytka jest spiłowana ponad miarę. Więcej o tej technice pielęgnacyjnej można dowiedzieć się na easynails.pl.

komentarze 7 432